Uncategorized

Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie powstają elementy budowlane.

Praca to taka aktywność, która ma na celu wykonanie jakiegoś dobra. Wykonywaną przez ludzi pracę dzieli się na pracę fizyczną i pracę umysłową. Praca fizyczna opiera się na wykorzystywaniu własnych mięśni do zrobienia określonej czynności.
Bardzo często jest to bardzo ciężka praca, jak przykładowo wówczas, gdy miejscem naszej pracy jest zakład kamieniarski. Kamieniarstwo jest rzemiosłem polegającym na wydobywaniu kamienia, jako surowca i jego obróbce. Taki surowiec po obróbce zostanie wykorzystany do wykonania różnorakich rzeczy zarówno ozdobnych jak i użytkowych. Robota w kamieniołomach z pewnością należy do najcięższych prac. Z tego powodu przyszły pracownik powinien wyróżniać się bardzo dobrym zdrowiem a także dobrą kondycją fizyczną, jak również powinien posiadać odpowiednie wykształcenie uzyskane w zawodówce, albo skończony zawodowy kurs.
Kandydat na stanowisko kamieniarza powinien mieć kwalifikacje obsługi maszyn a także różnorakich urządzeń, które usprawniają pracę w kamieniołomie. Ponieważ kamieniarze , którzy pracują w kamieniołomach zajmują się wydobywaniem bloków skalnych za pomocą maszyn i potem poddają ich obróbce także z wykorzystaniem różnorakich urządzeń. Skalne bloki cięte są na płyty i potem dokładnie polerowane. Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie kamieniarskim są wytwarzane różne części budowlane i tu zazwyczaj wykorzystywane są tzw. skały osadowe. Kamieniarz tworzy też nagrobki.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *