Zdrowie

Dzisiaj smartphone to ważny atrybut przeważającej ilości z nas.

Czasy gdy w książce telefonicznej miałeś możliwość wyszukać wszelkie numery telefoniczne już dawno odeszły w zapomnienie. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy sekretarka telefoniczna zaliczała się do najbardziej wyrafinowanych osiągnięć techniki telefonicznej, zdecydowana większość ludzi, o ile w danej chwili danym momencie nie była przy aparacie telefonicznym i nie odebrała połączenia, zazwyczaj po prostu nigdy nie wiedziała, iż takie połączenie było do niej wykonywane. Ówczesna technologia po prostu nie pozwalała na sprawdzenie kto do nas próbował się dodzwonić, a wręcz nie pozostawiała bardzo często informacji o próbie połączenia. Częściowo taka nieświadomość miała swoje plusy, a ludzie nie byli, w takim stopniu przywiązani do telefonu.

Dziś smartphone to najważniejszy atrybut wielu z nas, bez jakiego nie wyobrażamy sobie wręcz wyjścia z naszego mieszkania. To nasz przenośny telewizor, współczesny walkman oraz skondensowana w jednym tomie encyklopedia PWN. W przeważającej większości kwestii, ten niczym nieograniczony dostęp do wiedzy z każdej dziedziny oraz ciekawych informacji, przynosi same korzyści, jednak uzależnienie od komórki, w XXI wieku uważane jest też za groźną chorobę. Nieprzerwane zerkanie na mały ekran smartfona niedobrze wpływa na nasz wzrok, natomiast bez przerwy Przygarbiona sylwetka, z barkami pochylonym do przodu,niszcząco oddziałuje nie tylko na kręgosłup, lecz także na cały nasz układ ruchu. Także sprawy, z którymi kontaktujemy się z innymi przez telefon, stają się coraz bardziej prozaiczne i nie potrzebujemy już wyjątkowej okazji lub długiej nieobecności bliskiej nam osoby, ażeby skontaktować się z kimś telefonicznie. Z uwagi na kilkakrotnie niższe ceny połączeń telefonicznych, aniżeli parę lat wcześniej, niezwykle chętnie utrzymujemy kontakty z tymi ludźmi, na których nam bardzo zależy. Długość naszego czasu spędzanego na linii znacznie się wydłużyła a ilość połączeń, które przychodzą na nasz numer prywatny, również znacznie wzrosła. Technologia pozwala nam już jednak w bardzo wielu przypadkach wyszukać, kto chciał się do nas dodzwonić. Strony internetowe takie jak ktoto.info, nieznany-numer.pl, ktodzwonił.com.pl czy infonumer.pl, umożliwiają nam wpisać interesujący nas numer, żeby poznać doświadczenia innych użytkowników strony z konkretnym numerem, a także ocenić czy jest on bezpieczny albo nie.

Też zagraniczne numery bardzo łatwo zweryfikujemy, na przykład przez portal Google, w którym po wprowadzeniu „who called me uk” albo „kto dzwonił numer angielski” albo numer zagraniczny, dostaniemy odpowiedź z zagranicznych serwisów , które zajmują się weryfikacją numerów smartfonów. Powyższe strony internetowe są wielkim ułatwieniem a także w bardzo wielu przypadkach pozwolą na ograniczenie ryzyka, jakie odebranie nieznanego numeru, może spowodować. W większości tyczy się to osób starszych, które narażone są na telefony w celu wyłudzenia danych osobowych lub wykorzystania ich w celach finansowych.

Sprawdzenie nieznanego numeru to również bardzo dobre rozwiązanie, by sprawdzić czy aby ktoś nie zamierza nas naciągnąć w momencie kiedy już oddzwonimy. Wielu naciągaczy działa w taki sposób, że w momencie kiedy oddzwonimy na nieznany nam numer, wszystkie środki z naszego własnego konta telefonicznego są zabierane. Co jednak najgorsze może to w najgorszym wypadku prowadzić do ogołocenia naszego własnego konta. Starajmy się weryfikować numery, jakie do nas wydzwaniają, ponieważ wtedy nasze pieniądzefinanse z pewnością będą bezpieczne!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *