Aranżacja

Jak urządzić małą łazienkę?

Łazienka w Twoim domu jest naprawdę kompaktowa, a Ty nie wiesz, jak ją odpowiednio urządzić, aby nie potykać się o poszczególne sprzęty? Przeczytaj poniższy poradnik – z niego dowiesz się, o czym pamiętać, a czego absolutnie nie robić, urządzając niewielką łazienkę.

Lepszy duży prysznic niż niewielka wanna

Nawet niedużych rozmiarów wanna zajmie znacznie więcej przestrzeni niż spory prysznic. To zła wiadomość dla fanów wypoczynku w bąbelkach, jednak takie są fakty: jeśli ma się okazać, że w pomieszczeniu zabraknie miejsca na pralkę lub inny istotny sprzęt – zdecydowanie lepiej jest postawić na prysznic. Jeżeli jednak aranżacja łazienki pozwala na „upchnięcie” wewnątrz niedużych rozmiarów wanny – zastanów się nad modelem narożnym bez obudowy. Tego typu sprzęty wracają obecnie do łask, a brak obudowy czy kafelek pozwala zaoszczędzić tak cenne centymetry. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz – pamiętaj, aby zostawić dość miejsca na swobodne wychodzenie i wchodzenie do prysznica czy wanny.

Szukaj rozwiązań typu smart

Sklep z tanimi rzeczami do łazienki często oferuje szeroką gamę bardzo sprytnych pomysłów na zaplanowanie przestrzeni. Do nich można zaliczyć naprawdę kompaktowe umywalki z umieszczonymi pod nimi szafkami czy właśnie specjalne komódki nad pralkę. W niedużych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się również zawieszane szafki czy niewielkie półeczki – na przykład nad wanną czy umywalką. Mnogość opcji w tym zakresie sprawia, że wykorzystanie wolnej przestrzeni jest możliwe właściwie co do centymetra. Jeśli to możliwe, w przypadku braku miejsca w łazience – spróbuj przechowywać choćby część przedmiotów, które powinny znajdować się w tym pomieszczeniu – gdzie indziej. Na przykład zapasowe ręczniki mogą znaleźć dla siebie miejsce w kąciku szafy, a zapasowa chemia gospodarcza – w szafce w kuchni. W sklepie tanialazienka.com można znaleźć masę świetnej jakości szafek pod umywalkę i innych tego typu elementów wyposażenia.

Jasne kolory

Jeśli lubisz ciemne łazienki, a jednocześnie pomieszczenie, którym dysponujesz, jest bardzo małe – mamy złą wiadomość. Niestety, różne odcienie czerni czy grafitu optycznie zmniejszają łazienkę i mogą powodować klaustrofobiczne wrażenie. Możesz zdecydować się na ciemniejsze akcenty na jasnych kafelkach – niestety, odwrotne rozwiązanie zupełnie nie sprawdzi się w przypadku niedużych rozmiarem łazienek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *