Aranżacja

Patek Philippe jest czymś znacznie większym niżeli tylko fascynującym projektem i designem

Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich działalności. Nazywa się go twórcą najbardziej wyrachowanych oraz najkosztowniejszych zegarków na świecie. Zagarek Patek Philippe łączy jak również zawiera w sobie luksus, najwyższej jakości rzemiosło a także również tradycję, która także stanowi istotny fundament firmy. Co więcej zegarki te są świetną lokatą kapitału, ponieważ ich cena jest bardzo wysoka. Firma Patek Philippe należy do małej grupy firm na świecie, jakie przez cały czas są niezależne względem olbrzymich korporacji.

Firmę Patek Philippe już od ponad wieku prowadzi ta sama rodzina.Niemal wszystkie elementy , które budują zegarek firmy Patek Philippe są własnoręcznie a także samodzielnie produkowane cały czas przez tego samego szwajcarskiego producenta. Wszystkie te kwestie powodują, że zegarki tej właśnie firmy stanowią niewiarygodnie istotną pozycję w kolekcji miłośnika luksusowych zegarków. W szerokiej ofercie produktów Patek Philippe zobaczyć będziemy mogli aż ponad 200 różnorodnego rodzaju modeli zegarków. Różnią się m.in. kolorami, funkcjami czy wzorami. Ich charakter można scharakteryzować bardziej jako zachowawczy niż charakter innowacyjny i nieszablonowy. Jeśli chodzi o materiał zrobienia bransolet a ponadto kopert, w w Patek Philippe z pewnością dominuje różowe, białe, żółte złoto, jak również bardzo kosztowny, jakim jest platyna. W pewnych przypadkach zdarza się, że konstruktorzy firmy Patek Philippe wykorzystują także stal szlachetną.

Do najbardziej znanych kolekcji Patek Philippe zaliczamy Calatrava a także Nautilus. Calatrava dołączyła do oferty w 1932 roku. Calatrava wyróżnia się prostoliniową, klasyczną formą, jaka inspirowana była stylem Bauhaus.Jej nazwa jest nawiązaniem do liliowego krzyża. W czasach średniowiecza używany był on przez zakon rycerski, który pochodził z Calatravy. Symbol ten służy też za logo marki Patek Philippe. Za każdym razem jest on grawerowany na koronce zegarka wyprodukowanego przez Patek Philippe. Nautilus z kolei wyróżnia się swoim sportowym a także dynamicznym dizajnem. Tego rodzaju design stworzony został przez znanego projektanta Géralda Genty. To właśnie on zaprojektował taki klasyk, jak np. Audemars Piguet Royal Oak. Przedsiębiorstwo Patek Philippe jest czymś o wiele więcej niżeli tylko fascynującym projektem oraz wyglądem. Przedsiębiorstwo pokazała swoje niezwykłe możliwości w trakcie przedstawiania takich kolekcji, jak Grandes Complications, czy Complications. ZnajdziemyOdnajdujemy w nich zegarki z wieloma niezwykłymi detalami a także funkcjami takimi jak tourbillon, mechanizm bijący, wskaźnik faz księżyca, kalendarz wieczny, jak i funkcja czasu światowego.

Zegarki firmy Patek Philippe przez cały czas ich bycia na rynku światowym, wliczane są do najdroższych oraz do najlepszych na całym świecie. Z ciekawostek można dodać, iż w roku 1933 działalność ta pobiła rekord, podczas gdy skonstruowała a także sprzedała bankierowi z Ameryki Henry’emu Gravesowi najbardziej skomplikowany jak na tamte czasy zegarek kieszonkowy, jaki miał aż 24 funkcje. Ten właśnie egzemplarz został sprzedany w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku na aukcji w Nowym Jorku za niezwykle dużą sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *