Dom, mieszkanie, rodzina,  Zdrowie

Przenigdy nie wiemy, co wydarzy się w życiu każdego z nas.

Dom opieki, dom seniora, lub dom pomocy społecznej to jednostka, jaka oferuje całodobową opiekę osobom , które jej wymagają ze względu na niepełnosprawność, chorobę lub wiek. Czasami zdarza się tak, że nawet pozornie młodzi ludzie mają bardzo trudne wypadki, w wyniku których są w dużym stopniu niepełnosprawne, zaś najbliższym tej osoby brakuje specjalistycznego sprzętu lub wiedzy do tego, żeby móc cały czas być z nią. Jedynym wyjściem okazuje się wtedy umieszczenie poszkodowanego w tego typu placówce.

 

Dokładnie taka sama sytuacja tyczy się osób w podeszłym wieku, które uległy zawałowi lub wylewowi. Czasem choroba przebiega łagodnie a osoba chora szybko wraca do zdrowia, a zdarza się, że po pobycie w szpitalu wymaga fachowej opieki, której najbliższa rodzina zapewnić nie może. Wtedy jedyne wyjście to umieszczenie chorego w Dom Seniora. W tego rodzaju placówce mogą wszakże być osoby zarówno młode i starsze. Nigdy bowiem nie wiemy, co wydarzy się w życiu każdego z nas a także jakie wystąpią konsekwencje tych wypadków. Oczywiście nikt z nas nie chciałby być bardzo chory do końca życia, lecz na to nie mamy wielkiego wpływu. Właśnie dlatego funkcjonują tego rodzaju placówki, by rodzina osoby, która niespodziewanie i czasami nieodwracalnie zachorowała, mogła mieć opiekę, jakiej nie można zagwarantować we własnym zakresie.

 

 

Taka decyzja jest oczywiście wyjątkowo trudna do podjęcia, bo wszak ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy całe życie, choruje tak ciężko, zaś my nie mamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani odpowiedniego sprzętu do opieki na poziomie który jest potrzebny. Pracownicy domu opieki nad osobami niepełnosprawnymi albo starszymi na pewno zajmie się tą osobą na bardzo wysokim poziomie, bo takie jest jego przeznaczenie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *