Zdrowie

Słuch słabnie wraz z wiekiem.

Nasz słuch słabnie wraz z naszym wiekiem a ponadto z powodu nadmiernego hałasu. Są także inne elementy, wpływające negatywnie na jakość naszego słuchu. W sytuacji wystąpienia kłopotów ze słuchem trzeba przeprowadzić odpowiednie badanie słuchu. Takie badania możemy zrobić przy przychodniach w punktach diagnostycznych. To badanie wykonuje się w wyciszonym pomieszczeniu, w którym pacjent zakłada słuchawki, przez które dochodzą do niego dźwięki o różnej częstotliwości. Zadaniem pacjenta przy użyciu przycisków jest wybranie dźwięków, jakie usłyszał.

 

Badanie pozwala na określenie progu słyszalności. Audiogram jest badaniem subiektywnym. W sytuacji stwierdzenia niedosłuchu powinno się określić czy jest konieczne noszenia aparatu. Możemy wyróżnić trzy najważniejsze typy aparatów słuchowych: zauszne, wewnętrzne a ponadto aparaty ze słuchawką w kanale. Wybieranie stosownego aparatu słuchowego zależy od typu wady jak również preferencji pacjenta. Najnowsze aparat słuchowy strzelno wyróżnia mała wielkość, opcja regulacji głośności, wytrzymałość na wszelki uszkodzenia i różne zakłócenia. Aparaty mogą mieć także dużo użytecznych, pobocznych opcji takich jak bezprzewodowa łączność, czy też możliwość podłączenia do innych urządzeń na przykład komórki.

 

Każdy aparat słuchowy jest robiony na indywidualne zamówienie w celu stosownego dopasowania do użytkownika. Aparat słuchowy umożliwia poprawę jakości naszego życia oraz wykluczenie trudnych sytuacji w życiu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *