Uncategorized

Środek do pielęgnacji suchej cery powinien ochraniać ją przed wpływem słońca.

Sucha cera to taki typ skóry, jakiej jawnie brak jest odpowiedniego nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje gładkości. zdecydowanie bliżej jej do nieregularnej a także chropowatej skorupki, która jest niezbyt przyjemna w dotyku. Mocno przesuszone części naszej skóry potrafią się też łuszczyć. Przeważnie mamy z tym do czynienia na brodzie oraz w okolicach skrzydełek nosa. Taką cerę bardzo łatwo możemy podrażnić, więc w takim przypadku wskazane jest stosowanie bardzo delikatnych i badanych pod kątem dermatologicznym preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki zalecane właśnie do pielęgnowania cery suchej, wrażliwej i delikatnej, z całą pewnością okażą się tutaj mądrym rozwiązaniem. Powinniśmy szukać ich jednakże w odpowiednich punktach. Poniektóre drogerie mają na pewno specjalne działy z preparatami naturalnymi, natomiast dużo większą ich liczbę istnieje możliwość odszukać przeszukując internet, punktach zielarskich i sklepach z produktami naturalnymi. Szukając produktów do pielęgnowania skóry suchej, na pewno trzeba czytać ich składy a także zwracać na to wyjątkową uwagę. Powinny być w nich zawarte elementy o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak i ochronnym.

 

Dobry środek do cery suchej musi chronić ją przed niebezpiecznym wpływem promieni słonecznych, oznacza to, że powinien zawierać wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom taką ochronę powinno się zapewnić swojemu ciału nie tylko podczas urlopu, ponieważ mimo tego, że latem i wiosną słońce faktycznie jest najbardziej dokuczliwe oraz działa najsilniej, to jednakże nie można stwierdzić, iż cudem jesienią czy zimą słońce przestaje wpływać na nasze ciało. Nawet jeżeli nie czujemy tego na co dzieńnależy o tym wiedzieć. Zbyt duże opalanie naszej skóry może jej zaszkodzić. Szczególnie posiadaczki a także posiadacze suchej cery powinni codziennie używać preparatów z wysokim filtrem, jakie gwarantują bardzo dobrą ochronę przed promieniami słonecznymi. Naturalne kosmetyki dla facetów coraz częściej uzupełniane są tego rodzaju substancjami, ponieważ mężczyźni także przejmują się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym i starają się cały czas o niego dbać. Obecne na rynku kosmetyki do cery suchej powinny też zabezpieczać naszą skórę przed różnymi innymi faktorami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi i nie tylko i wyłącznie związanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na mocno wysuszona skórę źle wpłyną również te związki, które naturalnie występują w środowisku a także w powietrzu. Równie złym, a może trochę gorszym wpływem na cerę wykazują się tzw. wolne rodniki. Musimy się przed nimi chronić oraz w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do skóry, w czym pomagają kosmetyki naturalne , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina A lub witamina E oraz C jak również selen bądź cynk.

 

W okresie zimowym warto również poza tym natłuszczać skórę, żeby w ten sposób jeszcze bardziej ją ochronić. Dzięki tym działaniom nie będzie ona tak podatna na niszczące działanie silnego wiatru czy mrozu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *