Dom, mieszkanie, rodzina

Szafka na akta ma możliwość dorobienia wysuwanych półek lub szuflad.

Wszelkie dokumenty to bardzo ważne rzeczy, które powinno się należycie przechowywać. Dokumenty powinny posiadać jedno miejsce, jeśli mamy je u siebie w domu. Bardzo dobrym rozwiązaniem tej sytuacji jest szafa metalowa na dokumenty. Tego typu szafy są funkcjonalne a także nadają estetykę w pomieszczeniu.

 

Jeżeli musimy dokumenty trzymać w domu, to z pewnością będzie wam bardzo zależeć na tym, ażeby taka szafka nie wyróżniała się z pomieszczenia. Natomiast jeśli pracujemy w biurze to wtedy wyjściem z tej sytuacji, jest szafa na akta. Obojętnie, czy przechowujemy dokumenty w mieszkaniu, czy w w naszym biurze bardzo istotną kwestią jest, żeby chronić je przed czynnikami wewnętrznymi jak również zewnętrznymi. Należy również wspomnieć, iż tego typu szafy na akta są najlepszą pomocą organizacji pracy. Nie musimy tracić naszego cennego czasu na poszukiwanie dokumentów po różnych miejscach, tylko posiadamy w konkretnej szafce cały zestaw potrzebnych nam papierów. Klasyczny typ tego rodzaju szafki zawiera, aż 4 półki, ale oczywiście można zamówić tego typu szafy o większej pojemności. Dodatkowo szafa na akta ma również możliwość dorobienia szuflad lub wysuwanych półek.

 

Jest wyjątkowo elastycznym narzędziem, jeżeli mówimy o funkcjonalności. Istnieje możliwość dokręcać je do siebie, i wtedy znacznie zwiększamy pojemność naszej szafy na składowanie ważnych dokumentów… szafy metalowe mogą stać bezpośrednio na podłodze, lecz także mamy możliwość zawiesić je na ścianie. Wszystko uzależnione jest od tego, w którym miejscu chcemy je ulokować, Musimy takie szafy umiejscowić w takim miejscu, abyśmy mieli swobodę w zaglądaniu do papierków. Cechą takowych szaf, jest też, to, iż mogą być ognioodporne oraz wodoodporne. Najczęściej takie typy metalowych szaf dobrze sprawdzają się w biurach prawniczych bądź bankach. Nie ma jednak zakazu trzymania tego rodzaju szafki w naszym prywatnym mieszkaniu, także, jeżeli mamy zamiar ochronić nasze dokumenty, przed ewentualnym pożarem, to będziemy mogli taką szafę u siebie również postawić. Przeważnie wyróżnia się 4 modele metalowych szaf na przechowywanie akt.

 

Pierwszą grupą jest klasa A typ 1, do tej grupy zaliczamy szafki ze stalowej blachy, na ważne papiery w biurze, drzwi otwierane na dziewięćdziesiąt stopni. Mogą posiadać zamek elektroniczny albo szyfrowy. Typ dwa to bardzo często szafki, które znajdują się w urzędach czy kancelarii. Cechuje je to, że posiadają grubsze ściany niż w zwyczajnych szafach. Typ trzy to przede wszystkim szafki na dokumenty tajne. To szafy dwupłaszczowe. Taka szafa ma zamek szyfrowany mechaniczny, dodatkowo taka szafka chroniona jest przed prześwietleniem. Typ 4 takich szaf to szafy pancerne metalowe. Ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Posiada też wszelkie zabezpieczenia z typów 3. Jak widzimy wybór jest olbrzymi, należy tylko się zastanowić jaki typ szafy metalowej jest nam potrzebny. Koszty takowych szaf znajdują się w przedziale od czterystu pln do 2500 tysiące.

 

Wszystko uzależnione jest od tego, jaki rodzaj metalowych szaf postanowimy wybrać oraz jaka wielkość jest nam potrzebna. Podczas projektowaniu biura najlepiej jest od razu wygospodarować miejsce na tego typu meble.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *