Aranżacja

Szklany wazon wykorzystać możemy do wszelakiego rodzaju kompozycji dekoracyjnych.

Szkło to materiał, jaki towarzyszy nam od bardzo dawna. Na samym początku pełniło ono funkcje tylko użytkowe. Z czasem jednakże ludzie zaczęli dostrzegać jego niezwykle walory estetyczne. Tak narodził się pomysł na używanie szkła w celach dekoracyjnych. Szkło zaczęto obrabiać, malować, oraz modelować z niego coraz bardziej finezyjne kształty. Tak właśnie powstało dekoracyjne szkło. I tu powinniśmy zastanowić się, dlaczego to akurat szkło uzyskało taką popularność. Przecież, jest jednym z najkruchszych surowców na całym świecie. Tak niewiele potrzeba, by szkło uległo rozbiciu.

Jednakże z drugiej strony szkło ma także liczne zalety, jakie wynikają z jego właściwości fizycznych. Przykładowo szkło nie wchodzi w reakcje z wieloma związkami chemicznymi. W dodatku szkło nie przewodzi prądu a także doskonale przepuszcza promienie słońca. Wszystko to powoduje, że szkło używane jest do tworzenia wielu różnych form, w tym na przykład wazonów, donic, czy świeczników. Mówiąc o szklanych elementach dekoracyjnych, w pierwszej kolejności wymienić należy oczywiście wazony. W zasadzie chyba w każdym domu znaleźć możemy choć 1 wazon szklany. A nie zawsze stoi on jedynie po to, żeby od czasu do czasu umieszczać w nim kwiaty. Bez wątpienia – do tego właśnie jest stworzony, ale przecież nie tylko.

Wazon szklany używać możemy do wszelakiego rodzaju dekoracji. Przykładem mogą być np. kompozycje z zanurzonych w wodzie kwiatów, nad którymi znajdują się pływające, małe świeczki. Jeszcze jednym pomysłem jest uzupełnienie wnętrza wazonu ciekawymi kamieniami a także zielonymi roślinami. Jak widzimy, wazon szklany może stanowić inspirację do stworzenia wielu interesujących oraz oryginalnych dekoracji. Z łatwością możemy go w dodatku wykorzystać do wielu okazji, poprzez dostosowanie kolorystyki kompozycji do koloru obrusu, czy serwetek. Mówiąc o szklanych wazonach, nie powinniśmy skupiać się jedynie na tych modelach, jakie są przeźroczyste. Szkło dekoracyjne umożliwia bowiem produkować egzemplarze w bardzo wielu odcieniach. Przykładem jest czarny wazon. Wbrew pozorom, nie jest on dedykowany dekoracjom żałobnym. Czerń to kolor szlachetny, który zarówno samodzielnie, jak również w połączeniu z bielą, czy srebrem, może zaskoczyć nas swoim pięknem.

Nie nadaje się on z pewnością do tych kompozycji, jakie koncentrują się we wnętrzu. Nie znaczy to jednak, że nie potrafi nas zachwycać. Taki wazon doskonale komponuje się z różnorodnymi roślinami. Tyczy się to zarówno zielonych roślin, jak i wszelkiego typu roślin kwitnących. Czerń podkreśla każdy kolor, sprawiając, że kompozycje wyglądają jeszcze bardziej elegancko. Wazon bezbarwny, biały czy czarny – bez względu na kolor, idealnie sprawdzi się jako dekoracja każdego wnętrza. Tyczy się to zarówno kompozycji dekoracyjnych związanych z uroczystościami, jak i z tymi, których zadaniem jest podniesienie wyglądu wnętrz.

Źródło: dekoracje ogrodowe z metalu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *