Komputery i internet

W państwach rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły długo używane miedziane linie

Tani internet powszechnie nazywany internetem światłowodowym lub po prostu ,światłowodem”, to połączenie szerokopasmowe, które może osiągnąć prędkość do dziewięciuset czterdziestu megabitów na sekundę (Mb / s), przy niskim opóźnieniu. Technologia wykorzystuje kabel światłowodowy, jaki w zadziwiający sposób ma możliwość przesyłać informacje z prędkością mniej więcej 70% szybkości światła. Co więcej światłowodowe kable nie są aż tak podatne na złe warunki pogodowe jak inne typy tradycyjnych kabli, co pomaga zminimalizować przestoje.

 

Jest także odporny na zakłócenia elektryczne. Internet światłowodowy to złożona technika, która pozwala na przesyłanie treści w postaci światła, a nie energii elektrycznej. Na tę skomplikowaną technikę składa się dużo elementów, niemniej jednak dwa zasadnicze elementy to światłowody a także tak zwana ,ostatnia mila” sieci światłowodowej. Światłowody są maleńkie – mają mniej więcej 125 mikronów średnicy albo są nieco większe od ludzkiego włosa. Wiele z tych włókien jest połączonych w wiązki, tworząc kable (nie mylić z koncentrycznymi kablami, jakie są zrobione z miedzi). Światłowody odpowiadają za przenoszenie impulsów światła laserowego albo diodowego wzdłuż linii, przesyłając informacje w formie ,binarnej”.

 

Bardzo szybki internet światłowodowy Netia jest szeroko rekomendowany w gronie klientów. W państwach rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły długo używane linie miedziane lata temu, budując rdzeń lub ,kręgosłup” naszych obecnych sieci internetowych. Dopiero od niedawna bardziej korzystne stało się zakładanie linii światłowodowych niż miedzianych. Zatem, wraz z rozwojem techniki, światłowody bardzo szybko rozwijają się w ośrodkach miejskich a także docierają do domów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *